5 typů při nákupu nábytku: Věci které byste měli znát

5-tips-buying-small

Když nakupujeme nábytek, tak chceme kvalitu za slušnou cenu. Rozpočet je samozřejmě důležitý, ale jsou tu ještě jiné věci, které je nutné při koupi nábytku vzít v potaz. Materiál, úprava povrchu, velikost a účel jsou aspekty, které byste měli před koupí zvážit. Pokud chcete koupit nábytek do nového domova, nebo pouze dokoupit jeden nový kus na oživení místnosti, máme pro vás pět rad jak výběr nábytku zjednodušit:

1.Nábytek kupujte ve správnou chvíli. Všeobecně platí, že začátek léta a období před vánocemi (listopad, prosinec) jsou nejlepší doba pro nákup nábytku. Je to období, kdy se obchody snaží zbavit zásob z předchozí sezóny. Pokud nemůžete čekat tak dlouho, tak obchody s nábytkem nabízejí slevy a výprodeje také kolem svátků, takže existuje sousta způsobů, jak ušetřit.

2.Zjistěte si informace ohledně možností doručení. Většina velkých obchodů má drahou dopravu ( mezi 1000-1600Kč ), a často trvá týden, než vám nábytek doručí. Může se také stát, že v době, kdy vám bude nábytek doručen nebudete doma. Teleportoo umožňuje kupujícím, lidem jako jste vy, okamžité doručení nábytku z kteréhokoli obchodu v Praze. Nemusíte tedy čekat, až vám bude nábytek dopraven a možná se vyhnete i potížím. Teleporters vás mohou také svézt, pokud pojedete domů se svým nákupem i vy. Stačí si jen službu Teleportoo objednat přes mobilní telefony s operačními systémy Android a iOS. Ceny začínají na 599 Kč. Více informací najdete zde.

3.Berte v potaz váš životní styl. Máte děti, které s vámi žijí nebo psa? V tom případě pro vaši rodinu pravděpodobně nebude nábytek s bílými nebo světlými potahy vhodný. Pokud chcete, aby vám nábytek dlouho vydržel, vyberte si velmi odolnou látku, a to i pokud není zrovna nejjemnější. Na tmavé kůži nejsou vidět skvrny a je velmi odolná. Některé obchody s nábytkem nabízejí ošetření vašeho nábytku speciální ochrannou vrstvou, které zajistí, že váš nábytek bude vypadat dlouho skvěle. Pokud plánujete mít často hosty, se kterými budete dlouho do noci sledovat filmy nebo sportovní utkání, zvažte nákup velkého rohového gauče, na kterém bude dost místa pro všechny! Zamyšlení nad vaším životním stylem a nad tím, jak bud nábytek používán vám pomůže dobře vybrat a zamezit tomu, že budete později vašeho rozhodnutí litovat.

4.Držte se neutrálních barev. Je možné, že to křiklavé, semišové křeslo, které jste si vyhlédli, se vám brzy okouká i přesto, že jste ho sehnali velmi výhodně. Vyhněte se moderním, jasným barvám a berte v potaz to, že nábytek časem může změnit barvu. Držte se zásady, že větší kusy nábytku mají mít neutrální barvu a místnost oživte barevnými doplňky, například polštářky či závěsy. Je daleko levnější koupit nový polštář než velký kus nábytku.

5.Před koupí si o produktu zjistěte co nejvíce. Když nakupujete nábytek, zajímejte se o každý detail.Otestujte, i zda jsou polštářky sice pevné, ale dostatečně pohodlné. Zajímejte se i o to, zda je možné otočit polštáře gauče, který mate v úmyslu koupit. Zkontrolujte, zda nejsou nohy nábytku nějak poškozeny. Nohy by měly být těžké a pevně připevněny k nábytku, ne být pouze přibity. Ptejte se na detaily, abyste se dozvěděli o výrobci co nejvíce a mohli si pořídit co nejkvalitnější nábytek.

Teď jste vyzbrojeni informacemi a připraveni vybírat ve velkých obchodech nový nábytek. Pokud chcete jet domů s velkým nákupem ihned, stáhněte si Teleportoo na webových stránkách www.teleportoo.cz

top