6 tipů při nakupování nábytku z druhé ruky!

nakupovani-pouzity-nabytek-bazar

V dnešní době sahají ceny nového nábytku nehezky vysoko, často se to odůvodňuje tím, že nábytek je investicí na delší dobu, nebo hraje roli design, móda, použitý materiál či značka výrobce. Pokud chcete na nábytku ušetřit čas i peníze, přečtěte si následujících 6 tipů, které vám poradí s jeho výběrem, koupí i stěhováním!

Pokud si vyberete bazarový nábytek

Mezi nábytkem z druhé ruky si může vybrat v podstatě skoro každý člověk. Hodně lidí se obává investovat své peníze do použitého nábytku, přitom se stačí pouze zaměřit na několik málo důležitých věcí a můžete díky tomu skvěle pořídit.

Prvním bodem je ´nekupovat zajíce v pytli´. Jde o to, že dnes naleznete na internetu mnoho možností, kde zboží sehnat. Existují internetové bazary i bazary kamenné.
Pokud kupujete použitý nábytek, zvolte druhou možnost a jeďte se na něj podívat na vlastní oči.
Obětujete sice trochu času navíc, ale můžete si být jisti, že je nábytek v pořádku, nemá žádné vady a poškození. Bohužel se mnoho lidí dnes setkává s tím, že se v bazarech ať už internetových či kamenných prodávají šunty, které drží pohromadě jen díky zázraku či vteřinovému lepidlu. Prodejci se je často snaží prodávat za nižší ceny, více na ně upozorňují a snaží se smlouvat v jejich prospěch.

Když už budete v bazaru osobně, neostýchejte se, ptejte se na to, co vás o zboží zajímá, nebojte se projevit svůj názor a nenechte se obalamutit smlouváním.

Nábytek si vyzkoušejte a pořádně prohlédněte. Pokud se jedná na příklad o stůl či skříně, neváhejte a otevřete veškeré zásuvky či skříňky a zjistěte stabilitu výrobku. V případě židle, sedačky, křesel či postele si zboží vyzkoušejte na vlastní kůži – sedněte si, v křesle se pohoupejte, na postel si lehněte.

U všeho je nejlepší současně sledovat výraz a reakce prodávajícího, i díky tomu můžete některé věci lépe odhadnout.

Když zvolíte koupi a domluvu přes sociální síť

V dnešní době sociálních sítí nejsou ani výjimkou skupiny na příklad na Facebooku, kde lidé prodávají zánovní či jen chvíli používané zboží a nábytek. Většinou se jedná o unáhlené koupě, zbavují se nehodícího se nábytku kvůli stěhování, nebo již nemají pro věci uplatnění. Za levný peníz se zde často podaří najít kvalitní a pěkné kusy.
Členové skupin zde nabízejí vše od kuchyňských linek, gaučů, přes židle, stoly až po skříně či doplňky do bytu a osvětlení. Mnozí jsou ochotni slevit i na polovinu, případně se na ceně spolu se zájemcem domluvit.

Pokud vás zaujmou aukční portály

Mezi nejznámější v ČR patří pravděpodobně Aukro. Můžete zde najít velice rozsáhlé kategorie nábytku a doplňků do domu. Přibližně polovina z nich je z druhé ruky a za levnější a přijatelnější cenu.
Použitý nábytek zde prodávají povětšinou obyčejní lidé, ale najdou se zde i právnické osoby – firmy. Možnosti, jak nakupovat tu máte rovnou dvě. První možností je, že si vyhlídnete určitý nábytek, který je vystaven v aukci na několik dní – maximum je 10 dní a vystavení se může opakovat. Prodejce určí počáteční cenu zboží a během dnů mohou lidé samovolně přihazovat svou nejvyšší částku, případně přeplácet další lidi. O některé kusy bývají veliké boje a to zvláště v posledních minutách aukce. Pokud chce člověk zvítězit a zboží zakoupit, musí pravidelně stav aukce sledovat. Druhou možností je zakoupit zboží označené jako ´kup teď ´, nemusíte tím pádem ztrácet čas u aukce a o předmět bojovat, ale jednoduše si ho rovnou přímo zakoupit.

V případě, že zvolíte bleší trhy

Největší bleší trhy se pořádají pravidelně od ranních hodin o víkendech v Praze a to na neuvěřitelné ploše 50000m2. V takové rozloze máte mnoho příležitostí, kde použitý nábytek zakoupit a jako bonus ho můžete vidět opět na vlastní oči, vyzkoušet si ho a ověřit si, že je v dobrém a použivatelném stavu. To, co nakoupíte na bleším trhu, nenajdete v žádném obchodě.

A navíc, pokud i vám doma zabírají místo nějaké věci, které již nevyužijete, máte možnost je na blešáku zpeněžit. Nejlepší bude si dopředu ujasnit, pro co jdete a co vlastně chcete, jinak se také  můžete hned zaseknout u prvního prodejce a odejít s jinými věcmi, než bylo původně v plánu. Což pokud chcete peníze ušetřit, není nejlepší volbou. Zastavujte se spíše u stánků, které vás něčím zaujmou a upoutají vaši pozornost. Můžete odcházet s prvotřídním kouskem, za slušné peníze a šťastní jako blecha.

Trhy naleznete i na jiných místech v ČR a v cizině. Obzvlášť na západ od ČR se mladí umělci často chodí dívat na bleší trhy kolikrát jen čistě pro inspiraci a domácnosti se zde vybavují skvělými kousky, aniž by se řešilo, komu nábytek sloužil před vámi. Originálními kousky se interiéru rozhodně dodává šmrnc.

Jste-li vybíraví, zajděte si do starožitnictví

Pokud patříte mezi ty, kteří mají raději starožitný nábytek a jsou více vybíraví,  rozhodně navštivte několik starožitnictví. V některých případech se velmi vyplatí si pro unikátní a jedinečné kousky dojet trochu dál. Samozřejmě je ideální, pokud chcete takto vybavit byt ve starším domě, s vyššími stropy, starší malbou a ozdobnými prvky, nebo starý dům či chalupu, kde se tyto kousky budou perfektně vyjímat. Pokud ano, máte pro to základ a můžete začít vybírat to nejlepší! Obrovský dojem dělá kvalitně vybraný starožitný lustr či originální zrcadla a rámy obrazů. Pokud zvolíte vhodné a působivé světlo a doplňky bude to první plus pro vás. Také nezapomínejte na maličkosti, které interiér dokáží skvěle podtrhnout. Řiďte se svým vkusem a dejte si záležet, abyste se poté ve výsledku cítili útulně!

A jak to vlastně všechno dopravíte domů?

Pokud nakupujete ve velkém, nebo máte jednoduše objemnější zboží, určitě byste měli dopředu uvažovat, jak jej dopravíte domů. Počítejte s tím, že ať už si použitý nábytek zakoupíte v bazaru, přes sociální sítě, na bleším trhu, aukčním portálu či ve starožitnictví může být s dopravou problém a nemusíte být schopni věci odnést, nebo jinak dopravit domů. Nepřeceňujte své síly a u větších kousků se připravte na to, že pro prodejce obchod končí předáním peněz a o dopravu se již nestará.

Naštěstí v dnešní době skvělých a výhodných nabídek existuje aplikace Teleportoo.
Ať už si přejete přestěhovat byt či kancelář, přestěhovat jen pár věcí, doručit nákup z bazaru či obchodu, lidé z Teleportoo jsou schopni okamžitě doručit zboží a tyto služby zařídit. Nemusíte se přitom  bát toho, s kým komunikujete a komu své věci svěřujete. Všichni členové jsou prověřeni, prošli pohovorem a po každé provedené práci je můžete hodnotit. Kromě toho můžete po celou dobu přemisťování proces skrze aplikaci sledovat.

Člověka si vyberete na základě vzdálenosti, vyhovující ceny kapacity auta a v neposlední řadě i na základě hodnocení. Nejbližší člověk u váš může být během několika minut, nebo je možné se domluvit na příslušný termín – dle vašich přání a potřeb. Vše je rychlé, snadné a bezpečné. A co se platby týče, je možné platit jak v hotovosti, tak i platební kartou.

Aplikace je přístupná pro Android i pro iOs. Více informací naleznete také na webových stránkách www.teleportoo.cz.

Ke stažení: Teleportoo na Android | iOS.

top